ČESKÝ KRUMLOV

března 06, 2018


Rob mě za tuhle fotku zase asi zabije, ale já tam vypadám v pohodě, takže tady je. Na většině společnejch fotek je jeho výraz někdy i 2x horší, ale láska přeceee. Když seš láska a celej tvůj život je láska tak se můžeš tvářit jako zaraženej prd a nikomu to neva. Strávili jsme spolu hezký dva dny v Českym Krumlově a protože mi hodně z vás poradilo kam se máme vydat, podělim se o tipy i s váma.

Dostali jsme od mamky k Vánocům víkendovej pobyt v Krumlově. Vlastně se to jmenovalo ,,DVOUDENNÍ ROMANCE V ČESKÉM KRUMLOVĚ", takže jsme si jeli užít pořádnou romanci. Romance nám začala už v autě, kdy mi Rob začal pouštět metal a děsně se v tom vyžíval, protože ví, že když řídim, potřebuju poslouchat něco, díky čemu mám tendence to nápalit do nejbližšího stromu. Nakonec mi tam pustil Spice Girls a já jsem nás hezky v klidu mohla dopravit do cíle. 
Ze všech těch sítí může působit, že jsem děsnej kliďas, ale já jsem bohužel? docela nervák. Všechno to záleží ale na okolnostech a situace, která mě dokáže ve vteřině rozhodit, mě druhej den ani náhodou nezvedne ze židle. Nervit jsem začala ve chvíli, kdy mi Rob řekl, že mám projet pěší zónou. Já už v hlavě měla ty šílený scénáře jak mě zastavujou policajti, já rudá až na zadku koktám že to tady neznám a nakonec dostávám pokutu. To se ale samozřejmě nestalo a všechno dopadlo v pohodě. 
PARKOVÁNÍ
Dojeli jsme k našemu hotelu Old Inn, kde jsme dostali informaci, že musíme auto přeparkovat a nebo že jim můžeme dát klíčky a přeparkujou nám ho oni na jejich soukromý parkoviště. Já jsem teda docela nedůvěřivá a nechtěla jsem nikomu cizímu dávat klíčky od auta, takže jsme si auto přeparkovali sami, navíc jsme kolem toho parkoviště jeli, takže jsme věděli kde přesně je. Parkování je v ceně pobytu, takže super. V centru Krumlova se jentak parkovat moc nedá, všude je několik placených parkovišť, ale pokud vám to neva, můžete si auto nechat někde na okraji a do centra to dojít. 

HOTEL
Po přeparkování jsme si došli pro pokojový karty a dát si věci na pokoj. Pokoj byl hezkej, čistej a velkej, ale co nás oba trochu vyděsilo byl smrad po celym hotelu. Přišlo mi, jakoby měli nějakej problém s odpadem, protože všude na chodbách to smrdělo jako na záchodech. Na **** docela zklamání, ale zase chápu, že se něco takovýho může stát a nebudou kvůli tomu rušit nasmlouvaný hosty, navíc jsme na hotelu jenom přespali a nijak výrazně se tam nepohybovali, takže se to dalo přežít. V noci mi byla šílená zima a nějak se nám zasekla klimatizace, takže jsem toho moc nenaspala a chtěla jít na snídani už v 6:30. :D Nakonec jsem ještě zabrala a na snídani jsme se vydali pozdějš. Byla skvělá, velkej výběr jídla a mě nejvíc zaujala folklorová výzdoba. ZÁMEK
Šli jsme si projít centrum Krumlova, bylo kráááásně. Teda, svítilo jenom sluníčko, ale zima byla ukrutná. Mně je navíc zima neustále takže kulich, šála a rukavice byli nutností a vydali jsme se na zámek a hrad. Oba nás překvapilo, jak je celej ten komplex obrovskej a řešili jsme, jak je to neuvěřitelný, že si někdo ve 14. století začal něco patlat na kopci a vzniklo z toho tohle. :D Dovnitř jsme nešli, vstupný nám přišlo přehnaný a ještě rozdělený do několika okruhů a interiéry hradů a zámků nás úplně nelákaj. :) Zámecká zahrada byla bohužel uzavřená, ale rozhodně by bylo hezký jí vidět až bude třeba léto.
ZRCADLOVÉ BLUDIŠTĚ + MUZEUM VOSKOVÝCH FIGURÍN
V zrcadlovym bludišti jsem už byla před několika lety v Praze, ale mám dojem, že Rob nikdy. Byli jsme v Široké ulici, kde jsme si mohli koupit kombinovaný vstupný za 170,- do muzea voskových figurín, kam jsem se chtěla podívat, protože jsem v žádným nikdy nebyla. Ani v Praze. Ostuda! Zrcadlový bludiště bylo fajn, bylo rozdělený na tři části a třetí část byla SÍŇ SMÍCHU, nebo něco takovýho. U toho jsme se docela vyblbli, protože jsme v zrcadlech vypadali jako třeba hobiti, nebo jsem měla třímetrový nohy. To mě na tom bludišti asi bavilo ze všeho nejvíc. :D Asi o 50m dál bylo muzeum voskových figurín a to bylo teda dost creepy. Ty podoby byly neskutečný (jak u koho) a chvílema mě to tam docela děsilo. Hrála tam zvláštní hudba a ta tajemná atmosféra navazovala fakt zvláštní pocity. Ale bylo to to super a muzem rozhodně doporučuju. :)JÍDLO
Tohle je asi moje nejoblíbenější část. :D Jídlo naprosto miluju a když mám hlad, dokážu bejt pěkně protivná. Naštěstí to Rob vždycky vycejtí a když cejtí blížící se nebezpečí, musí dojít pro nějaký jídlo a můj život je zase v rovnováze. Vybírala jsem ze spousty restaurací, ale protože mě Rob už nějakou dobu tahá na indický jídlo a já na to nikdy neměla chuť, rozhodli jsme se, že zkusíme místní NIRVANU. Restaurace je umístěná ve sklepě, z čehož jsem zase byla nešťastná, protože muzeum bylo taky a všude byla děsnááá zima! :D Půjčila jsem si ale Robertovu mikinu a bylo to v pohodě. Rob má naštěstí skoro vždycky na všechno řešení, vůbec nevim,co bych si bez něj počala. :) V restauraci jsme byli jediný hosti - to si taky vysvětluju tim, že byla neděle a skoro nikdo ve městě nebyl. Jídlo bylo naprosto výborný, všechno jsme si vyměňovali, kombinovali a já si fakt moc pochutnala. Byla to moje první Indie (když nepočítám Dhabu) a určitě ne poslední. Oceňuju taky to, že se dalo platit kartou, protože například v Lokti to neumožňuje restaurace žádná a to je přitom hodně oblíbenym turistickym městem. 
Byla nám taky hodně doporučovaná Šatlavská Krčma, kam jsme zašli druhej den jenom na polívku. Já si dala cibulačku a Rob česnečku, dvě nealko piva a byli jsme spoko. Trochu mě teda znepokojila obsluha. Nejsem samozřejmě žádnej moralista a jsem normální člověk, ale vadí mi, když slyšim až ke stolu, jak si dvě servírky povídaj o klukách a kdo komu napsal a nebo nenapsal. Nevim. Kazilo to takovou tu hezkou atmosféru, kterou restaurace má. Dodělalo to úplně to, když jsem viděla servírku jak potahuje v kuchyni z cigára. :D No nic, polívky byly fajn, tak budeme dělat, že jsme to neviděli. :)))
ČAJOVNA
Když se řekne čajovna, spojuju si jí hned s vodní dýmkou. Na základce jsme se v čajovně často scházeli a jednou nás jeden spolužák napráskal třídní učitelce a dostali jsme přednášku o tom, jak je vodní dýmka škodlivá. Taky nám bylo docela vyhrožováno a pak jsme tam přestali chodit, protože jsme se báli, že na nás zavolaj policajty a budeme mít doma průser. :D Takže já chodim do čajovny výhradně na vodní dýmku! V Krumlově je Dobrá Čajovna a bylo to tam fakt příjemný. Sedli jsme si do zadní místnosti na polštářky, objednali si vodnici, čaj s názvem Vůně kašmíru a Rob si dal baklavu. Chvíli nám trvalo, než jsme vodnici roztahali a taky se nám po chvíli udělalo oběma blbě. :D Rob je nekuřák a já už nekouřim 5 měsíců a je to docela znát. V čajovně jsme teda byli asi hodinu, protože se nám motala hlava. Trošku jsme to přepískli. :D 

WELLNESS A BAZÉN
Hotel ve kterym jsme byli ubytovaný wellness ani bazén neměl, ale mohli jsme využít služby jejich sesterskýho hotelu Růže, takže jsme se do něj asi v půl 8 vydali. Na recepci jsme jen řekli, že jsme z hotelu Old Inn a že jdeme do bazénu. Docela mě překvapilo, že po nás nechtěli žádnej doklad, že z toho hotelu opravdu jsme a prostě nás tam pustili. Takže to je takovej tajnej tip pro vás! Běžte se do hotelu Růže jentak vykoupat, nekontrolujou to, haha! :D 

Po bazénu jsme si na pokoji dali horkou vanu, já samozřemě prozkoumala co všechno na pokoji máme a objevila jsem koupací čepici. Musela jsem jí hned Robovi narvat na hlavu. :D BAR APOTHEKA
Ten nám byl doporučenenej asi několikrát. :D My s Robem si na alkoholu nějak neujíždíme a spíš se mu oba úspěšně vyhýbáme, ale řekli jsme si, že zajdeme alespoň na jeden drink. Interiér je super, líbil se nám celej koncept baru jako bývalý lékárny a opět tam klasicky nikdo nebyl. :D Na jejich stránkách jsem se dočetla, že preferujou individuální přístup k zákazníkovi a na vaše přání a podle vašich chutí vám namíchají drink. My jsme si vybrali drink z nabídky, já vybírala podle ingrediencí, Rob podle názvu a tak to i dopadlo. :D Já měla výbornej koktejl přesně podle mýho gusta a Rob neuvěřitelně silný dělo. :D Po cestě domů jsme se taky trošku motali, no... :) 

VYHLÍDKA
Protože jsem ujetá na různý vyhlídky, už z centra jsem zahlídla ,,baráček v kopečku" a nutila Roba tam jít. Vlastně jsem ani nevěděla, co je to za budovu a jestli z ní bude dobrej výhled, ale byl. Pro mě byl hlavně úspěch přemluvit Roba, aby tam se mnou šel, protože nemá rád procházky bez cíle. Cíl = jídlo. Celou cestu nahoru samozřejmě remcal, ale vyšel to a nahoře si udělal i ruskej dřep. Vyhlídku najdete na Křížové hoře a teď je tam jen kaple, kde se pořádaj mše.

No, to je asi z naší výpravy všechno. Krumlov byl fakt krásnej a když vychytáte počasí, budete určitě nadšený. Děkuju moc všem za tipy, protože bez vás bychom byli fakt ztracený a vůbec nevěděli kam jít. :)

může se ti líbit

4 komentářů

  1. krásný fotky)))vtipný a prostě se mi to líbí.....)))

    OdpovědětVymazat
  2. To ruský dřepování je teď šílená móda. Můj přítel to taky dělá všude! ����

    OdpovědětVymazat

Popular Posts

YOUTUBE